دردی به نام زن بودن

تقدیم به دختری که میشناسمش و میدانم چه دردی از زن بودنش میکشد

زن بودن همیشه چیزی ست که من همیشه از ان وحشت داشتم نمیتوانی بگویی زن هستم اما نترسیده باشی!نباید گفته باشی من زن هستم اما درد تنهایی را نچشیده باشی چرا که زن مساوی ست با درد-هیجان -باز هم درد!وتنهایی!

میدانم دو بار روی کلمه درد تاکیدکردم تا بدانی برای زن نوشتن از درد چه کم و چه غم انگیز است

من میدانم مرد ها چه شکلی اند-انها ساختاری ساده و بی پیچیدگی دارند مردها یا بد هستند یا مهر بانند هیچ این طرف و انطرفی ندارد ولی زن تمامش معمای تلخی ست که هر لحظه که قدمی به جلو بر میداری و کشفی میکنی از پیش غصه دار تر میشوی!

او به دنیا می اید ساده با گریه یی که گویی از سکوت تلخ مادرش به ارث برده کم محلی ها میبیند-پدر -مادر بزرگ-دایه وعمه که چقدر برای او فخر میفروشند و ناز میکنند پسرها میدوند و او نشسته و تماشا میکند-کارش میشود دیدن!بعد عروسکی به او پرتاب میکنند تا در همان کودکی مادر شدن و زندگی زناشویی اش را با عروسک هایش دوره کند و بیاموزد همه میروند و می ایند-می دوند و می خندند و او در کنار درخت حیاط بر سر تابی نشسته و تماشا میکند - هفت سالگی پشت میز مدرسه مینشیند و به زور چیز های بی ربطی از دنیا می اموزد!نه سالگی به او میگویند بالغ شده؟

پسرها میدوند و او نگاه میکند پسرها میخندند و او منع میشود و روزی که پسری عاشقش میشود این عشق را باید با سکوت با خودش و با ماه و ستاره قسمت کند!اگر عاشق مردی شود حق ابراز ندارد چرا که همیشه باید در معرض انتخاب شدن باشد نه انتخاب کردن!!!!

اگر زن و مرد با هم از انتخاب پدر و مادر و کشور و دین و فرهنگ و محل تولدشان عاچزند زن از انتخاب شوهر نیز............هیچ مردی با زنی که انتخابش کند ازدواج نمیکند؟!

زن ازدواج میکند و نمی خواهد که نخواهندش ؟همیشه تحقیر همیشه مجادله برای دیگری شدن برای خود نبودن برای جدا شدن از خود واقعی پنهان که هنوز گاهگداری سرک میکشد برای ان شدن که مرد میخواهد؟!چرا که زن نمی فهمد پروفسور هم که باشد باز زن است و نباید بی باید و نباید باشد!

زاییدن بچه فرای تصور هر مردیست!زن باید بزاید تا ثابت کند متفاوت است با مرد با هر کس که نمی زاید تمام مهره های کمرش از هم باز میشوند بدنش تکه تکه میشود پره های بینی اش گشاد میشوند تا تولدی صورت گیرد و پس از ان یک زن مادر میشود و مادر بودن یعنی دیگر خو دنبودن همیشه و همه جا کس دیگری برای دیگری بودن !دگر دیسی اجباری که مرد در پی ان بود به شکل دیگری برای زن اغاز میشود!

فرزند بزرگ میشود مادر اب میشود فرزند درس میخواند میخورد میپوشد مادر غصه میخورد میخندد گریه میکند تمام حسرت زندگی را برای بودن در کنار فرزند تحمل میکند !نداشتن ها کتک خوردن ها؟تحقیر ها چرا که هر کدام از اینها اگر پاسخی داشته باشند یعنی ندیدن فرزند در سالیان اینده....... قانون دنیا برای زن ها عجیبه و خوشحالم از این که مرد ها قرار نیست ماهارو به دنیا بیارن چرا که هیچ وقت قبول نمیکردن و نسل بشر سالیان و قرون پیش منقرض میشد به زنهایی که ما رو همیشه به دنیا میارن میگم دستتون درد نکنه و امیدوارم هیچ وقت شوهر شکم گندتون که بند تنبونش دوتا شده نره برای شما نازنیین ها هوو بیاره این اخریش از همه درد ناکتره راستی این بازی احمقانه کی تموم میشه؟ راستی لایحه حمایت از مرد های خانواده دوباره توی مجلس داره باز میشه اقایون عزیز حمایت از زن ها حکم حمایت از خواهر ها و مادر هامونو داره

/ 69 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آشوغ

سلام صورت زخمی تان همسایه ام شد شاید گاهگاهی برآن مرهم نهم با آشوغ همسایه ام کنید

armin

[سلام.خوبی عالی بود .واقعا من دیشب مرگ را جلوی چشمای خودم دیدم.واقعا شب وحشت ناکی بود[گریه][تعجب]

حوا

مستقیم رو به ناقوس اسمان میشتابم راستی بال و پرهایم کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ازاده

افلاطون میگه: اگر کسی را بادلت دوست داشتی جدی نگیر... چون کار دل دوست داشتن است همانطور که کار چشم دیدن است... اما هر وقت کسی را با عقلت دوست داشتی بدان چیزی را تجربه میکنی که نامش عشق واقعی است .... ممنون که منو فراموش نکردید[گل]

armin

سلام.خوبی خوشحال شدم بهم سر زدی. اخه دیشب اونی که من 5سال باهاش بودم کسی که زندگیم بود کسی که بدون اون نفس کشیدن برام محال بود به یک چشم به هو زدن دیشب عروس شد.لعنت بر هچی عشق دروغیه[وحشتناک]

رزمنده

زن بودن زیباترین شکل وجودی انسان که خداوند بهش نظر رحمت می اندازه عزیز من

فاطمه

[دست][دست][دست][دست][دست][دست]

محمد

اگه زنا قدر خودشون رو می دونستند هیچ وقت اینقدر بد بخت نبودند که تو میگی ضمنا اگر این متن رو خودت نوشتی بهت بگم که اگه زنای دور و برت و تو شهر خودت اینجورین فکر نکن همه اینطورین "شبیه شدن دختر ها به پسرها باعث تسلط بیشتر پسرا رو دخترا میشه." این رو من نمی گم . ولی قبولش دارم سلامت باشی